Jarní úklid proběhl úspěšně

Tímto ouklidem bychom chtěli založit tradici jarního a podzimního uklízení okrajových částí města.

30. 4. se kolem desáté hodiny dopolední shromáždilo dvacet členů a příznivců
o.s. Zelený dědek u 2.ZŠ , aby zbavilo odpadků některá vybraná místa ve východní lokalitě města. Zajímavostí může být to, že nás přijel podpořit Mgr. Petr Randis ze ZO ČSOP Cheb, který vede ekokroužek při Chebské svobodné škole.

První oblast, na níž se úsilí obrátilo byl lesopark za Koperníkovou ulicí. Ne vše z něj bylo možné nacpat do pytlů, které poskytly Ašské služby, neboť v lesoparku jsou černé skládky se stavebním odpadem, na něž by bylo nutné použít jinou techniku než pouze ruce.

Od lesoparku se brigádníci přesunuli přes louky ke Skřivánčímu vrchu a areálu bývalého vojenského objektu tzv. Radaru. Systematicky začali odklízet odpad od aleje, která vede od Radaru k silnici na Vernéřov a postupovali až k lesoparku za bývalou nemocnicí.

Neuvěřitelné kolik odpadů po sobě zanechává mládež, která se k areálu radaru jezdí „bavit“ tak, že sedí ve vozidlech se zapnutými autopřehrávači , popíjí a pokuřuje při otevřených oknech a po níž zůstávají hromady plastových lahví, lahví od lihovin a plechovek od energetických nápojů.

Úklid končil okolo půl druhé. Přibližně tři desítky plastových pytlů naplněných odpadky ze tří lokalit a mnoho dalšího odpadu, jež nebylo možné ani do pytlů vyskladnit odvezly Ašské služby, jímž patří náš dík za spolupráci.

Podobné úsilí by se mělo stát dobudoucna pravidlem.Občanské sdružení plánuje dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim uklízet prostory v okrajových částech města.

Chceme poděkovat pracovníkům Ašských služeb za vstřícnost při zajištění akce.